Odjezdové návěstidlo (z,č), H0

Kód: H0250
Značka: Němeček
360 Kč –11 %
TT250
360 Kč –11 % 319 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
30.4.2019

Funkční model v měřítku H0.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení: návěstidlo, návod

Ochranné prvky: ANO (usměrňovací dioda, rezistor)

Návěstidla s paticí a konektorem - TYP-C - jsou návěstidla s výměnou hranatou paticí a objímkou. V této patici je umístěna DPS s ochrannou diodou a rezistory. Připojení návěstidla je možné přes šestipinový konektor. Tato provedení umožňuje uživatelskou demotáž návěstidla z kolejiště např. z důvodu pravidelné údržby, výstavby atd. Návěstidlo jednoduše vysunete z kolejiště a odpojíte konektor. Objímka je pevně zabudována do kolejiště a je vhodné ji zamaskovat např. zasypání štěrkem, travou atd. Návěstidlo je možné použít pro napětí 12-16V AC/DC. Ideální pro "analogové" ovládání pomocí přepínačů, relé,... nebo přes vhodné DCC dekodéry. Součástí balení je kompletní konektor.

Odjezdová návěstidla zakazují a povolují odjezd vlaku ze stanice. Podle důležitosti a frekvence dopravy ve stanici se staví na každém zhlaví jedno skupinové odjezdové návěstidlo v úrovni krajní výhybky (doplněné čtvercovou deskou s černým orámováním a černým prohem směřujícím z levého dolního do pravého horního rohu). Pokud je skupinových návěstidel několik (pro účelně rozdělené skupiny kolejí( staví se před spojením kolejí každé skupiny. Ve stanicích s vysokou hustotou provozu se staví pro každou dopravní kolej samostatně. Odjezdová návěstidla nestaví u manipulačních kolejí, protože z těchto kolejí nesmí vlak odjet na širou trať. Světelná návěstidla osazená bílým světlem jsou návěstidla sloučená se seřaďovacími a platí pro jízdu vlaku i posun.

Toto návěstidlo lze použít i jako cestové návěstidlo. Cestová návěstidla se umisťují na dopravních kolejích určených pro projíždění vlaků mezi jednotlivými částmi rozsáhlejších stanic. Toto návěstidlo je zjednodušené a je možné ho použít např. na lokálních tratích.   

Doplňkové parametry

Kategorie: Měřítko H0 (1:87)
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: