Optický senzor SN1D

Kód: TT914
Značka: Němeček
140 Kč
Skladem (6 ks)
Můžeme doručit do:
26.10.2018

Detailní informace

Detailní popis produktu

Optický senzor SN1D kat.č. 914 je elegantní, moderní a velmi spolehlivá náhrada kolejových kontaktů či jazýčkových relé. Přítomnost vozidla vyhodnocuje reflexním principem, nezávisle na barvě podvozku vozidla. Díky procesorovému zpracování vysílaného signálu není nutné vybavovat vozidla reflexními prvky a zajišťuje bezchybné fungování za běžných světelných podmínek ( denní světlo, zářivky, tma atd. ) ale i při vyšším stupni osvětlení ( přímé sluneční světlo, halogenové osvětlení atd. )

Optický senzor lze použít pro ovládání různých komponentů na vašem kolejišti a to s napětím 12V a max.200mA. Při vyšším proudovém odběru nebo jiném napětí nutno použít přídavné relé.

Po odstínění optických prvků je výstup aktivní ještě cca 1,5s. Tato prodleva slouží jako filtr při průjezdu soupravy a tím vyhodnotí celou soupravu jako jeden celek ( vhodné při použití s modulem přejezdu PR3C, řídící elektronikou Zhlavík atd. ) Prodlevu lze vypnout proletování dvojice pájecích plošek na rubové staně desky senzoru. Pak je senzor možné použít např. pro detekci mezery mezi vagony u rozpojovače atd.

Technické parametry:

Napájení: 12VDC / 13mA

Proudové zatížení: max. 200mA

Optické prvky: 2 x 3mm ( infradioda a fototranzistor )

Detekční dosah: 20 - 50 mm

 

Indikace LED:

Krátké blikání: klidový stav

Trvalý svit: detekce aktivní - výstup sepnutý

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektronika
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: