Stavba nádraží Mladeč

Je tu nový rok 2018 a jak ho nejlépe začít? Ještě před Vánoce jsme sobě i Vám našim zákazníkům slibovali kolejiště. A tak začneme hned začátkem roku tvořit a dávat Vám postupně rady i informace, které Vám pomůžou třeba i ve Vašich začátcích modelování. Zkušenějším modelářům snad pro změnu nabídneme ukázku naší tvorby.

Do rukou se nám dostala stavebnice malého nádraží Mladeč, kterou použijeme pro naši modulovou železnici.

36789_326__vyr_325Mladec-1

Obrázek č. 1 - produktová fotografie 

Musím říci, že na modelování této stavebnice v měřítku TT jsem se celkem těšil. Po rozbalení vidíme díly v průhledném zip sáčku, které jsou již vyráběny v barvách nádraží. Při sestavení nádraží nebudeme používat barvy a uvidíme jakého dojmu dosáhneme.

 1

Obrázek č. 2 - balení nádraží

Tak a jdeme stavět! Základ stavebnice tvoří probarvené stěny budovy ve žlutém provedení (obrázek č. 3). V tomtéž provedení je i díl, který imituje dlažbu verandy. Než začnete stavět základ kolejiště připravte si díly pro okna a dveře (obrázek č. 4- 6). Jelikož model stavím po delší době tak mě stavba nadchla, že jsem občas některé postupy a díly zapomněl nafotit. V tomto případě není vyfocen díl pro "zasklení" oken (čirá folie). Jakmile vyříznete okna a dveře nachystáte si folii a vše to slepíte, můžete pokračovat ve vyříznutí dílu č. 4 (obrázek č. 4 a 5). Tyto díly můžete a nemusíte použít slouží k přichycení oken a dveří já jsem je osobně nepoužil a okna vsadil do základních dílů. Proč? protože mám s nádražím další plány a před umístěním na kolejiště dojde ještě k malé úpravě (otevřená okna a i patina). Díly nádraží, kde jsou již vsazeny díly vidíte na obrázku č.7. Pro lepší pochopení začátku stavby jsem zvolil číslování, kde díl s č. 1 tvoří hlavní část budovy. U tohoto dílu je důležité správné umístění částí, kde přední (strana ke kolejím) je díl pouze s oknem a při tomto pohledu bude vlevo díl se zářezy. Pokud máme slepenou hlavní část budovy dolepíme i boční část. Jen si dejte pozor na umístění dílů a vchodu do čekárny.

Máte hotovo nebo chcete vidět více? mrkněte na obrázek č. 8 a dále.

2

Obrázek č. 3 - základní stěny nádraží

 

 

3

Obrázek č.4 - okna s dveře

4

Obrázek č. 5 - vnitřní stěny a vnější díly

5.

Obrázek č. 6 - vnitřní stěny

6

Obrázek č. 7 - základní stěny s okny a dveřmi (po "zasklení")

7

Obrázek č. 8 - sestaven základ nádraží

Jakmile je hotov základ modelu podívejte se níže na obrázek č. 9. Na něm jsou umístěny "ozdoby" nádraží. Díly vyřízneme a hrany pravítkem nařízneme. Před nalepením ohneme, abychom zjistily pravidelný tvar rohu. A výsledek? fotka č.10! Jak jsem dříve psal zapomněl jsem nafotit díl podezdívky. Jedná se o kartonový pásek s imitací kamene. V tomto případě doporučuji proměřit strany a nožem na něm naznačit hrany. Výsledek můžete vidět na fotce č. 10.

8

Obrázek č. 9 - ozdoby oken, dveří a zvýraznění rohů

9

Obrázek č. 10 - detaily budovy

Hlavní část již máme nachystanou. Na řadě je střecha! Díly vazby jsme si nachystali (obrázek č. 11) a teď jen poskládat střechu (brázek č. 11). Před nalepením dekorovaného dílu střechy nalepíme karton (díl není vyfocen) a na něj se teprve nalepíme finální díl tedy dekorovaný díl tak jak je na obrázku č. 13. Karton střechy, který bude částečně překrývat střecha čekárny je nutné naměřit a částečně oříznout. U nalepení dekoru střechy není této upravy potom třeba.

Částečně hotovo? Ano (obrázek č. 13) , teď už jen veranda a doplňky na střechu.

10

Obrázek. č. 11 - díly: vazbu a hřeben vazby

11

Obrázek č. 12 - sestavení vazby

13

Obrázek č 13. - setavená střecha

Díly verandy (obrázek č. 14) si nachystáme a nalepíme dle předlohy (obrázek č. 15). Tak a největší část je hotova! Jak jsem už dříve psal tak ke konci už jsem byl do stavby tak zabrán, díly komínů jsem zapomněl zdokumentovat a nafotit, ale výsledek dle mě stojí za to (obrázek č. 16 a 17). Finální fotky můžete vidět níže.

Budu jen rád pokud Vám tento návod pomohl při modelávání Vašeho kolejiště nebo aspoň dal typ na stavbu dalších částí.

Tento model i jiné modely u nás můžete zakoupit v měřítku TT ZDE  a pro měřítko H0 ZDE

Máte k modelu dotaz? Napište nám: obchod@modelarskysvet.cz 

mladeč 111

Obrázek č. 14 

mladeč 13

Obrázek č. 15

mladeč 1

Obrázek č. 16 - hotové nádraží - pohled od silnice

mladeč hotovo 2

Obrázek č. 17 - hotové nádraží - pohled od kolejí

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení